Neskyrus pakankamai dėmesio priežiūrai, funkcionalumą gali greitai prarasti net ir ypač aukštos kokybės moto apranga. Pasirūpinti aprangos detalių švara nėra sudėtinga – tam tiesiog reikia laiko. Šį darbą galite patikėti ir valymo ekspertams. Tačiau pigiau užduotį įveikti patiems. Pateikiame kelis paprastus patarimus, kaip reikėtų prižiūrėti odinius ir tekstilinius gaminius.

 

Iš odos pasiūta apranga

Odinė motociklininkų apranga – patvarumo, kokybės, solidumo simbolis. Tačiau šios savybės gali greitai sunykti. Tam, kad odinė apranga džiugintų kuo ilgiau, reguliariai ją valykite specialiai šiai medžiagai skirtais valikliais. Taip pat:

  • Nuimkite, jei jų yra, visas apsaugines priemones – jų gali būti ant kelių, alkūnių, krūtinės.
  • Nuvalykite išdžiūvus prakaitui liekančias druskos dėmes. Jų gali atsirasti ir vidinėje, ir išorinėje striukės pusėje. Nupurkškite dėmes valikliu, luktelkite ir ištrinkite jas šepečiu.
  • Nuplaukite kitus nešvarumus. Tai lengvai padarysite naudodami specialų ploviklį. Tam, kad odinė moto apranga nebūtų pažeista, pirmiausia išmėginkite valiklį mažiau matomoje drabužio vietoje – pavyzdžiui, ant vidinės alkūnių dalies.
  • Išdžiovinkite aprangą. Nenaudokite tam džiovyklės. Geriau palikite odinius drabužius džiūti balkone, tačiau įsitikinkite, kad jų nepasiekia tiesioginiai saulės spinduliai.
  • Padenkite aprangą odos priežiūrai skirta priemone. Ji padės išlaikyti drabužių elastingumą, apsaugos nuo nešvarumų.

 

Odinių motociklininkams skirtų drabužių priežiūra – išties paprasta. Svarbiausia – neskubėti, įsitikinti, kad naudojate specialias, odai skirtas valymo priemones.

 

Tekstilinė apranga

Iš tekstilinių audinių pasiūtos aprangos priežiūra – dar paprastesnė. Rekomenduojame sekti tokia eiga:

  • Nuimkite, jei jų yra, visas apsaugines priemones.
  • Švelniu šepečiu pašalinkite smulkius nešvarumus, dulkes.
  • Sudrėkinkite nešvarias vietas ir padenkite jas valomosiomis putomis ar kitokia priemone. Įtrinkite ją kempinėle. Tekstilinė moto apranga gali būti skalbiama ir skalbyklėje, tačiau tokiu atveju reikėtų pasirinkti itin švelnią programą.
  • Padenkite visus drabužius vandenį atstumiančia priemone. Tai reikėtų daryti kaskart nuvalius, išskalbus aprangą.
  • Pakabinkite išskalbtus drabužius ant pakabos arba patieskite ant švaraus, sauso audinio. Nedžiovinkite aprangos džiovyklėje, nebent tokia galimybė nurodyta ant etiketės.

 

Jei norite, kad priežiūra būtų ypatingai paprasta, pasistenkite ją atlikti reguliariai. Pašalinkite dėmes vos jas pastebėję – kartais tam užtenka tiesiog vandens ir šluostės. Įsitikinkite, kad laikotės ne tik čia pateiktų, bet ir ant drabužių etiketės nurodomų instrukcijų.

 

Net ir nepriekaištingai prižiūrima moto apranga nėra amžina. Pastebėję įplyšimų, įtrūkimų, ryžkitės investuoti į naujus drabužius. Tai nėra pigus pirkinys, tačiau tik kokybiška, patvari apranga gali padėti užtikrinti kelionių komfortą ir saugumą. Dėl tos pačios priežasties rekomenduojame įsigyti patikimų gamintojų, originalią motociklininkų aprangą. Tai – ne tik įvaizdžio detalė, bet ir atsakomybe grįsto požiūrio simbolis.