Patogumas, saugumas ir patrauklumas – aprangos savybės, aktualios abiejų lyčių vairuotojams. Vis dėlto moto apranga moterims kelia kiek daugiau iššūkių. Nors esama gana plačios moteriškos specializuotos aprangos pasiūlos, klaidingai daugiau dėmesio tebeskiriama drabužių dizainui, o ne funkcionalumui. Suderinti visus privalumus – tikrai įmanoma. Aptariame kelis aspektus, kuriuos naudinga įvertinti renkantis svarbiausias aprangos dalis.

 

Striukė

Tai – vienas svarbiausių motociklininkų drabužių. Galbūt dėl to, kad tokia aprangos detalė yra greitai pastebima, striukės estetika dažnai persveria praktiškumą. Tačiau išvengti šios klaidos nesunku. „Fast MX“ parduotuvėse galite lengvai išsirinkti įliemenuotą, prigludusią moterišką striukę. Motociklininkėms siūlomi tiek modernūs, iš standaus, patvaraus audinio, tiek retro stiliaus, iš natūralios odos pasiūti drabužiai.

 

Lengviausia prie kūno ypatybių priderinti reguliuojamo pločio striukę. Šiuo atžvilgiu verta rinktis drabužį, per juosmenį sujuosiamą plačiu diržu. Taip pat naudingas ir modelis su reguliuojamomis alkūnių apsaugomis. Matuodamasi striukę įsitikinkite, kad ji yra prigludusi, bet nevaržo judesių. Kokybiška moto apranga moterims taip pat turėtų pasižymėti atsparumu drėgmei, gera oro cirkuliacija, pakankamu kišenių skaičiumi, vidiniais pakietinimais.

 

Kelnės

Galite rinktis tiek odines, tiek medžiagines kelnes. Ši aprangos dalis taip pat turėtų būti atspari drėgmei, nevaržanti judesių. Jei norite skirti daugiau dėmesio įvaizdžiui, orientuokitės į tinkamą dydį ir įsigykite to paties gamintojo, kolekcijos kelnes. Jei tam galimybių nėra, rinkitės panašias spalvas ar derinkite kelnes su kitomis aprangos detalėmis – pavyzdžiui, pirštinaitėmis. Ilgi užtrauktukai, diržas, guma padės priderinti kelnes prie kūno formų ir lengviau jas užsimauti.

 

Šalmas

Moteriški šalmai  nuo vyriškų skiriasi nedaug. Didžiausius skirtumus lemia dydis ir spalva. Taigi, svarbiausia užduotis – įsitikinti, kad šalmas pagamintas iš testuotos, patvarios medžiagos ir yra nei per didelis, nei per mažas. Be to, šis aksesuaras turėtų pasižymėti gera ventiliacine sistema – kitu atveju diskomfortą jausite tiek žiemą, tiek vasarą. Kaip ir kitos detalės, iš kurių formuojama moto apranga moterims, šalmai spalva gali būti lengvai priderinti prie drabužių, avalynės ar paties motociklo.

 

Avalynė

Batus prie drabužių ir aksesuarų priderinti taip pat paprasta. Avėti galite ir vyriško modelio avalynę – tiesiog pasirinkite tinkamą dydį. Be to, įsitikinkite, kad batai  yra patogūs, atitinka motociklo tipą (trumpesni batai tinka bekelės, ilgi, dengiantys blauzdas – motokroso motociklų vairuotojoms). Pasirūpinkite ir papildomais privalumais – pavyzdžiui, vidine antibakterine danga, gerą sukibimą užtikrinančiomis detalėmis, apsiavimą ir nusiavimą palengvinančiais užsegimais, sutvirtinimo detalėmis ties kulkšnimi ir kt.

 

Pirštinės

Tai – viena lengviausiai pasirenkamų aprangos detalių. Besirinkdama šią detalę, taip pat atkreipkite dėmesį į dydį – per mažos ar per didelės pirštinės  padidins traumos, odos nubrozdinimo tikimybę, kels diskomfortą, kliudys tiksliai valdyti motociklą.

 

Marškinėliai

Moto apranga moterims turėtų suteikti daugiau pasitikėjimo savimi, patogumo. Vis dėlto pernelyg prigludę marškinėliai  – ne pats geriausias pasirinkimas. Rinkitės tokį drabužį, kuris nepalieka atviros odos ties liemeniu, krūtine, riešais. Prisitaikyti galite ir vyriškus marškinėlius, palaidines.

 

Tinkami drabužiai užtikrina geresnį manevringumą, patogumą ir saugumą. Atsirinkus iš plataus dizaino, spalvų asortimento, galima lengvai suderinti visas komplekto dalis ir pasirūpinti tiek funkcionalumu, tiek estetika. Vis dėlto pastarasis kriterijus praktiškumo, saugumo užgožti neturėtų. Taigi, rinkitės tai, kas tinka nepriekaištingai – tik tokiu atveju galėsite mėgautis išskirtine važiavimo patirtimi.