Keturratis – transporto priemonė, asocijuojama su ypatingu galingumu, veržlumu, greičiu. Tačiau tokiomis savybėmis galima mėgautis tik tuomet, jei keturračių padangos yra puikios būklės. Ją reikėtų patikrinti po kiekvienos kelionės. Pastebėjus nusidėvėjimo žymių ar rimtesnių pažeidimų, padangas būtina pakeisti naudomis.

 

Kaip žinoti, kada reikia naujų padangų?

Paprastai naujos padangos išlieka tinkamos naudoti maždaug 5 metus. Tačiau nemaža dalis keturračių vairuotojų įsigyja jau naudotas padangas – jos kokybinėmis savybėmis pasižymi dar trumpiau. Įtarti, kad atėjo laikas naujoms padangoms, galima ne tik įvertinus jų amžių. Pateikiame dar kelis požymius.

 • Pakitęs pojūtis vairuojant. Jei padangos nusidėvėjo, jų paviršius sukimba su keliu žymiai prasčiau. Tokiu atveju pablogėja keturračio manevringumas, priemonė tampa nebe tokia stabili.
 • Pakitusios ypatybės. Naujos padangos išsiskiria sodria juoda spalva, aiškiai pastebimu raštu, elastingumu. Patikimumą praradusios keturračių padangos lengvai atpažįstamos iš paviršiaus įtrūkimų, saulės nublukintos spalvos. Jei raštas nudilęs iki 3 milimetrų aukščio, tai – aiškus ženklas, kad padangas reikia keisti nedelsiant.
 • Matomas indikatorius. Kai kurių gamintojų padangos papildomos specialiu indikatoriumi. Tai – iškyša, paprastai pastebima tik tuomet, kai padangų paviršius smarkiai nudyla. Pasidomėkite, ar toks žymuo yra ir jūsų keturračio padangose.
 • Stambūs pažeidimai. Į padangas įsmigę akmenys, stiklo šukės, vinys ar kitokie aštrūs daiktai lemia pažeidimus, kurių remontas gali ir nepašalinti. Tai kelia rimtą riziką kelionių saugumui.

 

Jei nesate tikri, ar atėjo laikas keisti padangas, jų būklės vertinimą galite patikėti serviso meistrams. Jų patirtis leis atlikti darbą ypač greitai.

 

Kaip pasirinkti tinkamas padangas?

Keturračių padangos skiriasi dydžiu, modeliu, kitomis ypatybėmis. Pirmiausia vertėtų išsiaiškinti, kokio tipo padangų reikia. Tai priklauso nuo kelio paviršiaus ypatybių. Padangos gali būti skirtos važiuoti:

 • Skirtingo paviršiaus keliais. Vertėtų nesuklysti – skirtingo paviršiaus keliams skirtos padangos nėra idealiai tinkamos visais atvejais. Riedant šlapia danga, smėliu ar bekele tokios padangos negali užtikrinti išskirtinai gero manevringumo.
 • Smėliu. Jų stambus raštas atpažįstamas itin lengvai, nes primena plaukmenis, irklus.
 • Purvu. Tokių padangų raštas kiek primena kastuvus. Prireikus, šios padangos gali būti naudojamos ir važiuojant sniegu.
 • Motokroso trasomis. Lenktynėms skirtos padangos gali būti tiek plačios, tiek siauresnio modelio. Jos padeda efektyviau stabdyti, užtikrina gerą sukibimą su lygiu trasos paviršiumi.
 • Bekele. Šio tipo keturračių padangos kiek panašios į universaliąsias. Tačiau jos pasižymi dar gilesniu raštu ir išskirtiniu atsparumu mechaniniam poveikiui.

 

Nusprendus, koks padangų tipas geriausiai atitinka poreikius, vertėtų pasidomėti reikiamu dydžiu. Paprastai jis ant padangų užrašomas savitu, iš 3 dėmenų sudarytu kodu.

 • Pirmasis skaičius čia reiškia padangos aukštį, kai ji yra sumontuota ir tinkamai pripumpuota oro.
 • Antrasis žymuo – tai padangos plotis.
 • Trečiasis skaičius žymi rato, ant kurio turėtų būti montuojama padanga, skersmenį.

 

Pasidomėkite, koks kodas nurodytas ant senųjų padangų. Kai kuriais atvejais gali tikti ir kiek didesnės ar mažesnės padangos, tačiau verčiau nerizikuoti. Netinkamai parinktos keturračių padangos gali lemti ne tik papildomas išlaidas, bet ir nesaugumą. Jei kyla dvejonių, visuomet patariame kreiptis į „FastMX“ komandą – mielai paaiškinsime visas pasirinkimo ypatybes ir padėsime atrasti optimalų variantą tiek kokybės, tiek kainos atžvilgiu.